izlemek istediğiniz filmleri burdan sitemiz içinde arayabilirsiniz.

Özel Arama

Thursday, 2 October 2008

Kurt Kızların Laneti 2 | 2008 | Türkçe Dublaj izle

açıklama:
Serinin ilk filmi izlendiğinde gerçekten insana sıkıntı veriyor. Ginger Snaps (Kurt Kızların Laneti) 2002 yılında çekilmiş bir korku filmi olmasına rağmen bir gece yarısı klasiği filmi olmasını Ginger Snaps Unleashed (Kurt Kızların Laneti:Geri Dönüyor) serisine borçludur. Serinin ilk filminde vasat bir performans gösteren Emily Perkins nedense ikinci seride müthiş bir oyunculuğa imza atiyor. Katharine Isabelle ise zaten her zaman bildiğimiz esrarengiz bakışları olan sanki rol değilde gerçekten yaşıyormuş gibi hissetiren kız.

Ginger Snaps konusu itibariyle; iki kız kardeş olan Ginger (Katherina Isabella) ve Brigitte’in (Emily Perkins) hikayesini konu alıyor. Bu iki kız kardeş ormanda dolaşırken Ginger’ı lanetli bir kurt ısırır. Bunun üzerine Ginger’da büyük değişiklikler başlar. Ginger zamanla Bir kurtkıza dönüşür. Brigitte ise ilk filmin sonunda kız kardeşini öldürmek zorunda kalır. İlk filmin konusu kısaca böyle. İkinci filmde ise Brigitte bir rehabilitasyon merkezine düşer. Bu rehabilitasyon merkezinde hem kız kardeşini ısıran kurtla hemde kız kardeşi Ginger’ın hayaletiyle savaşmak zorunda kalır. (Bunun nedeni ise Ginger ölümünden Brigitte sorumlu tutması ve onunda kendisi gibi bir kurt kıza dönüşerek ölmesini istemesidir.)

Ben Emily Perkins’in bu ikinci filmindeki patlamasını Ginger Snaps: Unleashed’a daha çok göz önünde bulunmasına bağlıyorum. İlk filmde biraz daha Katharine Isabelle göz önündeydi. Ancak ikinci filmde Katharine Isabelle daha geri planda.

No comments: